گروه نوآوری و کسب و کار اجتماعی

زیر مجموعه پژوهشکده سیاست گذاری دانشگاه شریف

گروه نوآوری و کسب و کار اجتماعی

زیر مجموعه پژوهشکده سیاست گذاری دانشگاه شریف

گروه نوآوری و کسب و کار اجتماعی

پژوهشگران عضو گروه نوآوری و کسب و کار اجتماعی پژوهشکده سیاست گذاری دانشگاه صنعتی شریف، اینجا از فکرها و دل نوشته هایشان راجع به فعالیت ها و هدف های گروه می گویند. مطالب منعکس شده در این وبلاگ، به هیچ وجه منعکس کننده دیدگاه رسمی گروه نیست و بیان کننده نظرات شخصی نویسندگان است.
برای ارتباط با ما به این آدرس ایمیل بزنید:
socialristip@gmail.com

کانال تلگرام کسب و کار اجتماعی

سامانه آموزشی سرو

خبرنامه کارآفرینی اجتماعی حرکت

خبرنامه حرکت یک

شماره های پیشین

به فهرست دریافت کنندگان خبرنامه کارآفرینی اجتماعی «حرکت» بپیوندید.

عضویت در خبرنامه

هفته گذشته، نخستین همایش مسئولیت اجتماعی بنگاه های اقتصادی به همت سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران و در محل برج میلاد برگزار شد. برگزاری پنل های تخصصی پیرامون ابعاد مختلف موضوع مسئولیت اجتماعی، سخنرانی مقامات شهر تهران و تقدیر از تجارب برتر در حوزه مسئولیت اجتماعی، رئوس برنامه های روز اول این همایش بود. روز دوم این برنامه نیز به برگزاری کارگاه های آموزشی اختصاص داشت.

پژوهشکده سیاست گذاری دانشگاه شریف، در برگزاری این رویداد به عنوان حامی معنوی همکاری داشت. آقای دکتر روح الله حمیدی مطلق، مدیر گروه نوآوری و کسب و کار اجتماعی پژوهشکده، کارگاهی آموزشی با عنوان کارآفرینی اجتماعی برای حضار برگزار نمودند که این کارگاه از نظر تعداد شرکت کنندگان، بیشترین استقبال را در میان کارگاه های این همایش داشت. آقای هامون طهماسبی نیز یک کارگاه با عنوان گزارش مسئولیت اجتماعی/پایداری-الزامی برای مشارکت بنگاه های اقتصادی در توسعه پایدار برگزار نمودند.

در کنار این کارگاه ها، پژوهشکده با پیشنهاد قرارگرفتن یک محور تحت عنوان کارآفرینی اجتماعی در محورهای جایزه این همایش، تلاش کرد تا به ترویج این مسئله در میان فعالیت اقتصادی کمک نماید. از میان تجارب ارسال شده، شرکت بهداشتی فیروز و کانون معلولین توانا به طور مشترک به خاطر ایجاد اشتغال مسئولانه برای معلولین و کم توانان مورد تقدیر قرار گرفتند. همچنین شرکت رویال آسایش که به تولید تشک می پردازد، به خاطر ایجاد اشتغال مسئولانه برای معتادین بهبود یافته در مجموعه تولیدی خود، دیگر شرکتی بود که در این بخش مورد تقدیر قرار گرفت. 

امیدواریم که در سال آینده، این همایش با مشارکت بیشتر نهادهای دولتی و بخش خصوصی و نیز جامعه مدنی به انجام برسد و شاهد بروز و عرضه تجارب گسترده تر و متنوع تری از فعالین اقتصادی در آن باشیم.

photo-2016-05-11-15-04-59.jpg (330×462)

همایش شهرداری

کارگاه کارآفرینی اجتماعی

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی